7 чудес Білокуракинщини


Найвідоміші місця Білокуракинського району Луганської області

П`ятниця, 19.10.2018, 17:29

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | 7 ЧУДЕС | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Луб'янські камені

Луб'янські камені
Луб'янскі камені Луб'янскі камені Луб'янскі камені

Історія про Луб'янські камені

Здавалось би - чим можуть бути цікавими прості каменюки, навіть і дуже великих розмірів? Багатьом жителям Білокуракинщини відомі ці величезні брили піщаника, які знаходяться між селищем Білокуракине та селом Луб'янка. Висота деяких з них сягає шести метрів - а це майже двоповерховий будинок. Походження цих каменів не зовсім відоме, але зрозуміло, що вони тут лежать вже не одну тисячу років. Все змінюється - і рельєф, і природний ландшафт, і люди, які ще з древніх часів мешкали тут. Руйнуються також і камені, поступово видозмінюючись та зменшуючись в розмірах. На них впливають і природні чинники, і людина.

Як розповідають старожили Білокуракиного, ще в 1970-х роках тут поміж каменями були підземні ходи, які вели в бік найбільшого в Білокуракинському районі кургану, що й нині знаходиться в кількох сотнях метрів від цих велетенських брил. І вже з самого кургану був вихід, що підіймався вгору майже на 10 метрів. Потім, із-за небезпеки обвалів, було вирішено завалити ці підземні ходи, щоб ніхто не міг в них заблукати. І тоді в найбільших каменях-пісчаниках були просверлені отвори діаметром близько 10 см і вглиб на 1,5 - 2 метра, потім в ці отвори заклали вибухівку і підірвали. Ось таким чином були завалені найбільші підземні ходи. Земля осунулась, величезні камені були частково вивернуті на поверхню і розкидані довкола.

І сьогодні ще є камені, в яких залишились рівнесенькі циліндричні отвори - сліди від свердління. Частина каменів просто скотилися вниз майже до самої річки Білої. Але основна їх частина й досі знаходиться вгорі під землею.

Часто і молодь, і люди більш старшого покоління продовжують приходити сюди в часи дозвілля, любуючись навколишньою природою, різнобарвним камінням та фотографуючись біля величезних брил.

Це місце Білокуракинської землі можна сміливо назвати одним із чудес Білокуракинщини, яке продовжує дивувати кожне наступне покоління білокуракинців.

Луб'янскі камені Луб'янскі камені Луб'янскі камені Луб'янскі камені Луб'янскі камені Луб'янскі камені Луб'янскі камені Луб'янскі камені Луб'янскі камені
Категорія: Луб'янські камені | Додав: admin (27.04.2011)
Переглядів: 800 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Форма входу

ПошукБілокуракине - мій рідний дивокрай

Чудових селищ так багато,
Але найкращим в світі є,
Як сонце вранішнє, як свято,
Білокуракине моє.
Тут древня честь золотоглава
В курганах сивих спочива, -
То незгасима наша слава,
Землі історія жива.
В якій не був би чужодалі,
До білих гір ти повернись,
В години радості й печалі
За рідну землю помолись!
Так, ми – глибинка в Дикім полі,
Де захлинувсь ординській біг,
Жага краси й відрада волі,
І найсвятіший оберіг...
На карті пробуй відшукати
Непоказне, таке, як є,
На хліб та пісню пребагате
Білокуракине моє...
А люди тут – прості та щирі,
До краю віддані труду,
Живуть у злагоді та мирі,
В житті все роблять до ладу.

(Микола Коваль)


Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0